קורס צלילה

אנחנו הישראלים כל כך אוהבים ללכת לחוף הים, לרבוץ על החוף ומידי פעם להיכנס למים הנעימים ולהתרענן. אבל למה להסתפק בזה כשאפשר לצלול לעומקו של הים הכביר והמופלא ולראות את כל מה שיש לו להציע לנו? קורס צלילה הוא דרך נפלאה להכיר את העולם התת ימי. כל הפרטים בכתבה הבאה.

מהו קורס צלילה?

קורס צלילה הוא קורס שכל אדם בריא יכול ללמוד ובו הוא מקבל היכרות עם עולם המים תוך כדי צלילה לעומקים שונים.
בקורס לומדים תכנים עיוניים ותכנים מעשיים ומתרגלים צלילות בבריכה בתור התחלה ולאחר מכן צלילות בעומק הים. קורסי הצלילה השונים מתחלקים לרמות שונות: ישנו קורס צלילה בסיסי שנקרא קורס צלילת מועדון, קורס כוכב 1 וקורס כוכב 2.

קורס צלילה

קורס צלילת מועדון

הקורס מלמד כיצד הסביבה התת ימימית משפיעה על הצולל וכיצד יש להתנהג בסביבה זו. בנוסף, את הקורס אפשר להתחיל בגיל 12 (עם אישור הורים) ולומדים בו על הסביבה החדשה, ציוד צלילה, וכללי התנהגות כשלבסוף יש מבחן עיוני. בחלק המעשי צוללים בבריכה ו-2 צלילות בים. העומק המירבי לצולל עם תעודה כזו הינו 12 מטרים. אורך הקורס 3 ימים.

קורס כוכב 1

קורס בו לומדים את השפעותיה של הסביבה התת ימית על הצולל וגוף האדם, וכיצד יש לנהוג תחת המים. בנוסף, הקורס יכול להתחיל מגיל 12 (עם אישור הורים) ואורכו 5 ימים. לומדים בו על מערכת הנשימה, ציוד צלילה, סיכוני צלילה, תכנון צלילה, החי בסביבה התת ימית, מצבי חירום ועוד. בסוף יש לעבור מבחן עיוני. בחלק המעשי לומדים שיעורי צלילה בבריכה וצלילה במים פתוחים עד 20 מטרים. מי שבעל רשיון של כוכב 1 יכול לצלול לעומק של 20 מטרים בים.

קורס 2 כוכבים

בקורס זה לומדים לשפר את יכולות הצלילה וכיצד להתמודד עם מצבי צלילה משתנים. בנוסף, מקבלים ידע נוסף מעשי ועיוני ומפתחים את החשיבה ואת יכולת קבלת ההחלטות ביחס לצלילה נתונה. כדי ללמוד את הקורס צריך להיות עם רשיון של כוכב 1 ומעל גיל 15 (עם אישור הורים). הקורס בנוי על רכישת נסיון נוסף במים ו-6 צלילות שהן חובה. בקורס לומדים על צלילת לילה, צלילה עד לעומק של 30 מטרים, התמצאות במים, הצולל והסביבה הימית ועוד. אורכו של הקורס הינו יומיים.

Coi בניית אתרים
דף הבית